Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

БОГОРОДИЧНЕ ПРАВИЛО

В східному обряді є практика молитися Богородичне правило, аналогом його в західному обряді є Розарій (Вервиця).

Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім'я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам днесь; і прости нам довги наші, як і ми прощаємо довжникам нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.

Милосердя двері відкрий нам‚ Благословенная Богородице‚ щоб ми‚ на Тебе надіючись‚ не загинули‚ а від усякого лиха Тобою визволилися. Бо Ти єси спасіння роду християнського.

Спаси, Господи, отця мого духовного і всіх духовних чад його і родичів наших, укріпи, захисти і помилуй, в скорботі утіш, зціли від хвороб, Господи. Зішли йому благодать Святого Духа і молитвами Богородиці поможи нам виправити життя і спасти душі наші. Амінь.

Потім читається 150 разів Пісня Пресвятій Богородиці:

Богородице Діво, радуйся, благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна ти між женами і благословенний плід утроби Твоєї, бо Ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших.

Після кожного десятка читається Милосердя двері.. ., а потім

Після першого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, спаси і сохрани всіх православних християн, примнож їх віру і покаяння, а померлих упокой у вічній славі Господа нашого.

Після другого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, спаси і приєднай до Церкви заблуканих рабів Твоїх.

Після третього десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, спаси і сохрани отця мого духовного і святими його молитвами помилуй мене грішного.

Після четвертого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, втамуй наші печалі та зішли розраду страдаючим і хворим рабам Твоїм.

Після п'ятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, визволи мене від усякого зла і напастей.

Після шостого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, поможи мені всі діла мої на славу Божу і на користь ближніх творити.

Після сьомого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, охорони мене від усякого зла і покрий чесним Твоїм Омофором.

Після восьмого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, воскреси мою душу і даруй мені постійну молитву до Тебе.

Після дев'ятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, поможи виправитися милосердям Сина Твого і Господа нашого і зішли мені благодать гарячої та ревної молитви.

Після десятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, ублагай Господа нашого Ісуса Христа помилувати мене грішного, простити вся мої прогрішення і спасти душу мою грішну.

Після одинадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, любов'ю своєю запали мене, вірою укріпи мене і просвіти очі мої, затьмарені гріхами.

Після дванадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, визволи мене від помислів суєтних і даруй мені ум і серце, які прагнуть до спасіння.

Після тринадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, зішли мені душевний спокій і тілесне здоров'я.

Після чотирнадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, даруй мені безтурботну та мирну смерть.

Після п'ятнадцятого десятка:

О, Пресвята Владичице Богородице, будь мені, Мати Божа, необоримою стіною і міцним захистом. Не відкинь мене грішного і недостойного, під твій Покров прибігаючого, бо ти єси надія християн і прибіжище нам грішним.

Достойно є воістину величати блаженною тебе, Богородицю, присноблаженну, і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, тебе величаємо.

До кого закличу, Владичице? До кого прибігну в горі моєму, якщо не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач мій і зітхання моє прийме, якщо не Ти, Пренепорочна, надіє християн і прибіжище нам грішним? Хто більше, ніж Ти в напастях захистить? Почуй зітхання моє і прихили вухо Твоє до мене, Владичице Мати Бога мого, і не зневаж мене, що прошу Твоєї помочі, і не відкинь мене грішного. Врозуми і навчи мене, Царице Небесна; не відступи від мене раба Твого, Владичице, за нарікання моє, але будь мені Мати і Заступниця. Поручаю себе милостивому покрову Твоєму: приведи мене грішного до тихого і безтурботного життя, і нехай плачу за гріхи мої. До кого бо прибігну негідний я, якщо не до Тебе, уповання і прибіжища грішних, надією на невимовну милість Твою і щедроти Твої окрилений? О, Владичице Царице Небесна! Ти мені уповання і прибіжище, покров і захисток, і поміч. Царице моя Преблага і скора Заступнице! Покрий Твоїм заступництвом мої прогрішення, захисти мене від ворогів видимих і невидимих; зм'якши серця злих людей, що повстають на мене. О, Мати Господа мого Творця! Ти є корінь дівства і незгасаючий цвіт чистоти. О, Богородительнице! Ти подай мені поміч хворому плотськими пристрастями і немічним серцем, єдине бо Твоє і з Тобою Твого Сина і Бога нашого маю заступництво і щоб твоїм пречудним заступництвом визволився я від усякої біди та напасті, о Пренепорочна і Преславна Божа Мати Маріє. Тим же з упованням говорю і кличу: Радуйся, Благодатна; радуйся, Обрадованна; радуйся, Преблагословенна, Господь з Тобою.