Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Молитовне поклоніння Пресвятій Богородиці (святителя Димитрія (Туптала), Митрополита Ростовського)

 

Прийдіте, поклонімся Цариці нашій, Богородиці.

Прийдіте, поклонімся Діві Марії, Цариці нашій, Богородиці.

Прийдіте, поклонімся і припадім до самої Владичиці Діви Марії, Цариці нашої, Богородиці.

Поклоняюся тобі, Пресвята Богородице, що своїм різдвом явила нам світло істинне, Царице неба і землі, надіє безнадійних, помічнице немічних і заступнице всіх грішних, ти мене покрий і заступи від усіх бід і нужд душевних і тілесних, і молю тебе, будь для мене заступницею у святих твоїх молитвах.

Поклоняюся твоєму безгрішному зачаттю і різдву від святих твоїх родителів, Йоакима й Анни, і молю тебе: подай мені зачати життя безгрішне й зродити покаяння.

Поклоняюся твоєму введенню в храм Господній трирічною отроковицею й молю тебе, світло моє, вчини мене храмом Духа Святого молитвами твоїми.

Поклоняюся Благовіщенню твоєму, Пречиста Діво, коли за дією Святого Духа зі слова архангела зачала єси Слово Отче, й молю тебе, світло моє, благовісти мені, зневіреному, спасіння.

Поклоняюся Різдву твоєму, коли воплотила й породила єси Христа, Спасителя світу, й будь, Богородице всім світом уславлена й звеличена, та й молю тебе, світло моє, явися для мене Матір'ю милосердною нині й у віці прийдешньому.

Поклоняюся очищенню твоєму, нескверна, непорочна, нетлінна, пресвята й молю тебе, світло моє, очисти мене від усілякої скверни плоті й духа молитвами цими.

Поклоняюся й почитаю біль твій, який знесла єси в час добровільних страстей Сина твого, коли збулося пророцтво Симеона: «Та й тобі самій меч прошиє душу» (Лк. 2, 35), й молю тебе, світло моє, від недуг душевних і тілесних визволи мене.

Поклоняюся тобі, Владичице моя, споминаючи радість твою, коли воскрес Син твій, і молю тебе, світло моє, радості духовної не позбав мене.

Поклоняюся чесному й славному Успенню твоєму й молю тебе, світло моє, за твоєю поміччю усипи мої пристрасті тілесні.

Пресвята Владичице Богородице, прийми це коротке моління й донеси його до Сина твого й Бога нашого, щоб спас і просвітив заради тебе душі наші.

На твій пресвятий образ споглядаю, немов тебе, істинну Богородицю, бачу, вірою серця і любов'ю душі припадаю, поклоняюся та з предвічним Немовлям, Господом нашим Ісусом Христом, що Його на руці тримаєш, богодостойно тебе почитаю та слізно благаю: покрий мене покровом своїм від ворогів видимих і невидимих, ти-бо рід людський в Царство Небесне ввела єси. Амінь.

 

Достойно є воістину величати блаженною Тебе, Богородицю, присноблаженну, і пренепорочну, і Матір Бога нашого. Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.