Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Святі отці про Ангелів охоронців"Ангел Господній стоїть на варті навкруг тих, що його бояться, і їх визволяє" (Пс. 34:8). Ангел супровидить кожного, хто увірував у Господа, хіба, хтось прогнав би його лихими вчинками. Як дим відганяє бджіл, а немилий запах - голубів, так ангела, сторожа нашого життя, віддаляє жалюдний гріх.

Коли маєш у душі діла, які заслуговують на ангельську сторожу, і якщо розум, що багато віддається роздумам над правдою, перебуває в тобі, то завдяки багатству світлих діл чеснотливих, Бог, напевно, призначить тобі захисників і оборонців та й оточить тебе сторожею ангелів

св. Василій Великий, Гомілія на Пс.33

 

Ангел - це істота, наділена розумом, постійно в русі, вільна, безтілесна, що служить Богові й від благодаті отримала безсмертність для свого єства. Один тільки  Творець знає вид і окреслення цієї істоти... Ангел має розум і свобідну волю.

Ангели сильні і завжди готові виконувати Божу волю. І внаслідок швидкості, притаманній їхній природі, негайно з'являються всюди, де велить їм Божа воля.

Ангели охороняють країни і керують народами так, як накаже їм творець. Вони верховодять нашими ділами і нам допомагають.

Ангели приймають всякий вигляд , що його призначає Господь, і появляються людям, відкриваючи Божі таємниці. Вони живуть на небесах і одне одних в них завдання: піснями славити Бога і виконувати Його волю.

Діонісій Аеропагіт говорить, що ціле богослов'я, тобто Святе Письмо називає дев'ять небесних хорів. Божественний священнотайник ділить їх на три чини. Перший чин завжди оточує Бога, і знаходиться в найближчому й безспосередньому з'єднанні з Богом - це хор шестикрилих Серафимів, багатооких Херувимів і святих Престолів. Другий чин має в собі Господьства, Власті, і Сили, а третій: начала, Архангелів й ангелів.

св. Іван Дамаскин, Про Ангелів

Кожній віруючій душі Бог дає ангела, щоб її охороняв і нею опікувався... І кожному віруючому народові дається ангел охоронець.

Ангели боронять від спокус, бо каже Святе Письмо: "Ангел Господній стоїть на варті навкруг тих, що Його бояться - і їх визволяє"(Пс. 34:8)... Ангели хоронять жертовники Божі й храми вірних.

Через молитви і благання ангелів здіймаються від землі на небо - до Бога, як також на землю приносяться людям божественні дарування, - і всяке таїнство Боже на землі довершується через ангелів.

В ангела така могутня прикмета божественної сили, що він в одну мить може знищити увесь світ.

св. Теодор Студит, Гомілія на Собор небесних Сил.

Я переконаний, що окремий ангел охоронець опікується кожною Церквою, як про це навчає св. Іван у книзі Одкровення.

св. Григорій Богослов, Слово42.