Святі отці про мир - спокій"Шукай миру та його тримайся (Пс.33:15). Про цей Господь сказав: "Мир залишаю вам, Мій мир даю вам; не так, як світ дає, даю вам його" (Ів.14:27). "Шукай, отже, миру Господнього і старайся про нього. А будеш шукати його не інакше, як біжучи до мети по нагороду небесного поклику" (Фил. 3:14). Бо правдивий мир - у небі. А доки ми надміру прив'язані до тіла, то перебуваємо в ярмі багатьох речей, що нас непокоять. Шукай, отже, спокою, що звільняє від марних і порожніх клопотів цього світу. Май спокійний розум, спокійний і нерозбурханий стан душі... Хто шукає спокою, шукає Христа, бо Він є нашим спокоєм. 

(св. Василій Великий, Гомілія на Пс.33)

Молюся, щоб наші останні дні були проведені в мирі. Молюся також, щоб і моя смерть була мирна. І задля цього миру я не хотів би залишити жодної праці незробленої, і нічого не опустити навіть найменшого, щоб цього не сказати чи не зробити... Кожний у власній особі у дні відплати пізнає плоди власних зусиль.

 (св. Василій Великий, Лист 97)

Ніщо не є таке притаманне християнинові, як бути миротворцем (Мт.5:9), і за це Господь обіцяв нам найбільшу нагороду .

(св. Василій Великий, Лист 114)

Ласкавий мир, бажаний ділом і словом, що я сьогодні подав людям і взамін отримав... Ласкавий мир - моя праця і моя похвала, про який чуємо, що він Божий, що Бог є його Богом, і що сам Бог ним називається, як у наступних словах: мир Божий (Фил.4:7); Бог миру (!Кор. 13:11); Він є мир наш.

(св. Григорій Богослов, Слово 23)

Чому ми, почитателі любові, так ненавидимося і нас ненавидять? Чому ми, шанувальники миру, немилосердно й непримиренно ворогуємо? Чому ми, засновані на камені, хитаємося, утверджені на наріжному камені, розпадаємося, призвані у світло, затьмарюємося?

(св. Григорій Богослов, Слово 23)

Будемо молитися і кликати, просячи собі ангела миру. Ми всюди просимо миру, тому що з ним ніщо не може рівнятися, - миру в цервах, і в молитвах, як особистих, так і спільних, і в привітах. Настоятель, входячи до церкви говорить: "Мир всім". Коли благословить, каже: " Мир всім". Коли довершується Жертва: "Мир всім". А чому так ? Тому, що мир є джерелом усіх благ. Він приносить з собою радість, тому Христос також доручав апостолам, щоб, входячи в доми, відразу говорили про мир, як про символ усіх благ: "Входячи ж у дім, вітайте його кажучи: Мир дому цьому" (Мт. 10:12), бо без нього ніщо немає ціни. 

(св. Іван Золотоустий, Гомілія 3, на Кол. 1:15-18).

 

Християнський портал КІРІОС за книгою "Перлини Східних Отців", о.Юліан Катрій, ЧСВВ