Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Святі отці про Ісуса ХристаВін був смертним, але - Богом. З Давидового роду, але Творцем Адама. Носив тіло, але залишався безтілесним. По Матері - Діві обмежений, але безмежний... Як людина Він мусів боротися, але як Бог був непереможний; тричі подолав спокусника. Приймав поживу, але нагодував тисячі і воду  перемінив у вино. Хрестився, але очистив гріхи, і Дух громогласно проголосив Його Сином Безначального... Молився, але вислоховував благально молитви тих, що гинуть. Він був Жертвою, але й Архієреєм; Жерцем, але і Богом. Приніс у дарі Богові кров, але очистив світ. Піднесений на хрест, до хреста прибив гріх. Він уподібнився до мерців, але встав із мертвих, а раніше і Сам воскрешав мерців. Якщо одне показувало убогість смертних, то інше - багаство Безтілесного

(св. Григорій Богослов, Слово 2, Про Сина).

 

Христе Царю! Ти - моя спадщина, моя кріпость, моє щастя, моє все! О, коли б я міг знайти в Тобі спокій і нагороду за всі клопоти.

(св. Григорій Богослов, До себе самого у питаннях і відповідях).

Христос - мій відпочинок, моя сила, моє цінне багатство. Він робить мене уважним і добродушним. Без Нього ми всі - смертні іграшки суєти, живі мерці, огидні грішники. Чи ти бачив, щоб птиця літала, де нема повітря, щоб дельфін плавав, де нема води? Так і людина без Христа нікуди не зайде.

(св. Григорій Богослов, Слово 9, Про людську чесноту).

Саме Боже Слово, предвічне, невидиме, незбагненне, безтілесне, початок від початку, Світло від Світла, Джерело життя і безмерття, Відбитка Первообразу, Печать не переносна, Образ незмінний, постанова і слово Отця приходить до Свого образу, носить тіло задля тіла, єднається з розумною  душею задля моєї душі, очищує подібне подібним, в усьому стає людиною, крім гріха.

(св. Григорій Богослов, Слово 45, На святу Пасху).

Маємо багато правдивих свідчень про Христа: свідчить з небес Отець про Сина; свідчить Святий Дух, що сходить на Нього "у тілесному вигляді, немов голуб" (Лк. 3:22). Свідчить архангел Гавриїл при благовіщені Марії. Свідчить Пресвята Діва. Свідчить блаженне місце ясел. Свідчить Єгипет, що прийняв Владику, коли ще був Дитятком. Свідчить Симеон, що прийняв Його в обійми, кажучи; "Нині, Владико, можеш відпустити  слуго Твого за Твоїм словом у мирі, бо мої очі бачили Твоє спасіння, що Ти приготував перед усіма народами, світло для просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля." (Лк. 2:29-32). Свідчить про Нього і пророчиця Анна, вельми побожна  посниця і подвижниця. Свідчить Іван Христитель, найбільший з пророків, що починає Новий Завіт.

(св. Кирило Єрусалимський, повчання 10).

Про Христа свідчать сліпці, хворі, воскреслі померлі, біси, які кажуть: "Що нам та й Тобі, Ісусе Назарянине?... Знаю хто Ти:  Ти - святий Божий!" (Лк. 4:34). Свідчать вітри, що на Його слово затихали. Свідчать п'ять хлібів, помножених для насичення п'яти тисяч, не рахуючи жінок і дітей... Свідчить Гетсиманія... Свята Гогота... Оливна Гора, що з неї  Він відійшов до Отця.

(св. Кирило Єрусалимський, Повчання 10).

Християнський портал КІРІОС за книгою "Перлини Східних Отців", о.Юліан Катрій, ЧСВВ