Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Святі Отці про патріотизмХристиянин повинен любити всіх людей, але це зовсім йому не першкоджає найперше любити свою родину і свою батьківщину.

(митр. Андрей Шептицький, Послання до вірних Станіславської єпархії, 1899).

Християнин може й повинен бути патріотом, але його патріотизм не може бути ненавистю! І не сміє накладати обов’язки, які б противилися вірі.

(мит. Андрей Шептицький, послання до вірних Станіславської єпархії, 1899).

Хто на своєму місці працює для добра народу, виконуючи сумлінно свої обов'язки, той є ліпшим патріотом, ніж той, хто багато говорить, а мало робить. Тож любіть своє, тримайтеся свого і дбайте про своє.

(мит. Андрей Шептицький, послання до вірних Станіславської єпархії, 1899).

Я українець з діда-прадіда. А Церкву нашу і святий наш обряд полюбив я всім серцем, присвятивши для Божої справи ціле своє життя.

(митр. Андрей Шептицький, Послання до духовенства Станіславської єпархії, 1899).

Святим обов’язком християнина є більше любити своїх рідних, ніж чужих. Тому більшою, щирішою має бути любов до родини й батьківщини.

(митр. Андрей Шептицький, найбільша заповідь, 1901).

Після любові до Бога й родини повинна бути любов до свого українського народу і батьківщини. Зі своїм народом і батьківщиною ти зв’язаний не тільки спільною вірою, що вважаємо найбільшим добром, і святим обрядом, яким дорожимо, - але ще і спільною мовою та звичаями. І тією землицею святою, на якій разом проживаємо… І цілою віковою минувшиною, і спільною українською кров’ю, і спільним добром, і спільною майбутністю… І спільним бажаннями та потребами, і спільною майбутністю… І спільними бажаннями та потребами, і спільними терпіннями і злиднями.

(митр. Андрей Шептицький, Найбільша заповідь, 1901).

Звідки черпає силу увесь народ, як не з патріотизму? А патріотизм є тим вищим і благороднішим, чим більше опирається на Божому законі. Бо що ж в’яже всіх громадян в одно, як не любов до батьківщини? І що є найбільшою силою суспільства, як не сама згода і єдність його членів? А найкращу цю згоду та єдність знайдете у християнській любові.

(митр. Андрей Шептицький,  На грані двох віків)

Християнський портал КІРІОС за книгою "Перлини Східних Отців", о.Юліан Катрій, ЧСВВ