святих апостолів Іродіона, Агава, Руфа, Асинкріта, Флегонта і ЄрмаВ цей день Церква Свята (східного обряду, що послуговується Юліанським календарем) віддає честь пам’яті святих апостолів Іродіона, Агава, Руфа, Асинкріта, Флегонта і Єрма.

Святий апостол Іродіон родом був із Тарсу Киликійського, родич святого апостола Павла. Служив святим апостолам у всьому, і вони єпископом поставили його Неопатрійським, і багатьох з еллінів ученням святим до Христової навертав віри. За те заздрили фарисеї, обступили його з ідолослужителями і мучили сильно. Убили святого: одні камінням уста йому розбили, инші деревом вдаряли по голові, тоді ніж встромили і, як мертвого, кинули у крові. Думали-бо, що він уже помер, залишили тіло й пішли. Але апостол святий, благодаттю Божою, живий залишився, проповідував після того слово Боже в Римі зі святим верховним апостолом Петром. Святий же апостол Павло, з Коринту до римлян пишучи послання, згадував Іродіона святого, який у Римі тоді при святому Петрові був: "Вітайте, — казав, — Іродіона, родича мого". І коли святий Петро розп'ятий був, тоді святого Іродіона (за свідченням Метафраста) разом зі святим Олімпом і з багатьма вірними мечем потяли.

Святий апостол Агав пророчого дару був сповнений, його ж згадують апостольські Діяння так: "Зійшлися з Єрусалиму пророки в Антіохію, встав же один з них на ім'я Агав, назнаменував духом голод великий, який мав бути по всій вселенній, що й було при Клавдії-цісарі". І знову в Кесарії Агав святий провістив святому апостолові Павлу страждання, які мали бути йому в Єрусалимі: "Взявши пояс Павловий, зв'язав свої руки і ноги і казав: "Так говорить Дух Святий: Мужа, якого ж пояс цей, так зв'яжуть у Єрусалимі фарисеї і передадуть в руки язичникам". Проповідував же Христа святий Агав у краях, які йому траплялися, і багатьох навернув до Христа Бога. Святого апостола Руфа в Посланні до Римлян згадує Павло святий: "Вітайте Руфа, вибраного в Господі". Став єпископом у Тивах, що в Елладі.

Святий апостол Асинкрит, у тому ж Павловому Посланні до Римлян згадуваний, став єпископом в Ірканії, краю Азійському.

Святий апостол Флегонт, у тому ж Посланні згадуваний, став єпископом у Маратоні, граді Тракійському.

Святий апостол Єрмин, якого в тому ж Посланні згадано, у Далмації був єпископом.

Усі ж ці апостоли із сімдесяти були, по вселенній проповідували благовістя Христове, невірних до істинної віри приводили і, по-різному від різних супротивників мучені, померли.

Згідно «Житія святих» Димитрія Туптала (Ростовського).

 

*                   *                   * 

У цей день, 21 квітня 2019 р., християни східного обряду - в т.  ч., природно, і в Україні - відзначали свято Входу Господнього в Єрусалим. І, як зазвичай, урочисто несли освячувати в свої храми вербові гілки, покриті молодою зеленню. І, до того ж, цього ж самого дня християни західної традиції святкували Христове Воскресіння (новозавітню Пасху). Крім того, на цей же день цьогоріч припав і 2-й день старозавітньої Пасхи.

А також, вочевидь, варто тут зазначити і наголосити, що у цей же день, 21 квітня 2019 р., в Україні відбувся 2-й тур чергових президентських виборів, результати якого були (по-своєму) логічні і, загалом, вповні очікувані. Як і, власне, підсумки дочасних парламентських виборів 21 липня.

І, як акцентується - і якраз в цьому контексті - у Святому Письмі, це саме Господь - "Він змінює часи і літа, скидає царів і поставляє царів; дає мудрість мудрим і розуміння розумним" (Дан.2:21).

Що направду може означати ця чергова зміна влади в Україні і чи варто - з приходом цієї нової (і відносно молодої - "зеленої") політкоманди "слуг народу" до керівництва державою - нам чекати якихось якісних позитивних змін в нашому соціумі, а надто - в духовно-ментальній сфері? Чи, може, ця секулярно-ліволіберальна Зе-влада, скоріш за все, є лише своєрідним (хоч і дещо, як виглядає, парадоксальним) - тимчасово-перехідним "містком" до подальших подібних змін?

 

[Так от, з цікавими і актуальними роздумами і спостереженнями щодо цієї (та деякої дотичної до неї) тематики можна ознайомитися на цьому ж порталі. Для цього слід набрати і відкрити в Пошуковій системі Кіріоса (чи ukr.net) такий текст (заголовок): "Вхід Господній в Єрусалим - Кіріос".]