преподобного ісповідника Василія Парійського

 

В цей день Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам’яті преподобного ісповідника Василія, єпископа Парійського.

Парія, давній град меншої Мізії, коли прийняв віру Христову, вшанований був честю єпископського престолу і підпорядковувався Кизицькому митрополитові. У тому граді цей преподобний отець наш Василій за чесноти, що його перевищували, і богоугодне життя єпископом поставлений був. Коли ж почалася люта іконоборна єресь у царство Лева Ісаврянина, ісповідником Христовим виявився, бо не приєднався до запеклих єретиків, не погодився з ними ані підписатися не хотів за знищення святих ікон, хоч і примушували його. Через те гнаний був і кривджений. Життя своє, за святим апостолом Павлом, у бідах і скорботах провадив, переселявся і втікав весь час, правдивого Христового вчення незмінно дотримуючись, благочестя люблячи, злочестивих же збори ненавидячи й гидуючи ними. Догодив же Богові у всьому, з миром спочив у Господі.

Згідно «Житія святих» Димитрія Туптала (Ростовського).

 

*                      *                      *

 

В ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. в українському Поліссі - в м. Прип'яті вибухнула дуже жахлива й масштабна - техногенно-екологічна катастрофа: всесвітньо відома аварія на місцевій Чорнобильській АЕС. У такий дивовижний спосіб, по суті, здійснилося біблійне пророцтво щодо з'явлення апокаліптичної "великої зірки", що "ім'я цієї зірки - "полин"" (Одкр.8:10,11).

І в той самий день (26 квітня) східні християни мали церковний спомин Лазаревої суботи - напередодні свята Входу Господнього в Єрусалим (інакше - Вербної неділі). Крім того, на цю ж суботу того року якраз припав також і початок (ПЕРШИЙ день) старозавітньої Пасхи.

Й, вочевидь, такий знаковий збіг усіх цих подій був не зовсім випадковим. А, напевно, ніс (і досі несе) в собі дуже важливе й значуще - пророче БОЖЕ ПОСЛАННЯ: як до України та її різноликих християн, так і цілої Христової Церкви Сходу і Заходу та всього людства загалом.

[На цьому ж порталі опубліковані відповідні роздуми і спостереження стосовно цієї тематики, ознайомитися з якими можна, якщо в Пошуковій системі Кіріоса (чи ukr.net) набрати і відкрити такий текст (заголовок): "Вхід Господній в Єрусалим".]

Хорватія на море