Прес-секретарі УПЦ та УПЦ КП обговороли війну, духовну рівновагу,відокремлення релігії від політикиСекретар Священного Синоду УПЦ Київського патріархату Архієпископ Євстратій (Зоря) та Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ Московського патріархату Протоієрей Георгій (Коваленко) обговорили війну, духовну рівновагу, відокремлення релігії від політики.

Протоієрей Георгій зазначив, що найближчі 40 днів їхня Церква молитиметься за упокій душі спочилого митрополита Володимира.

Ми будемо молитися і за те, щоб Господь дав мудрість нашим єпископам, щоб вони обрали гідного наступника. Церква - це не політична організація, це - боголюдський організм. Тому в Церкві немає передвиборчої агітації, дебатів, презентацій, екзит-полів. В Церкві має бути молитва, і дія Духа Святого, – сказав о. Георгій.

Архієпископ Євстратій наголосив, що Церква була однією з перших, хто засудив прояви сепаратизму і висловив підтримку новій українській владі.

Після втечі колишнього президента Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій провела зустріч з тодішнім в. о. президента, головою Верховної Ради Олександром Турчиновим. Ми засвідчили спільною заявою, що підтримуємо українську владу, підтримуємо її в прагненні миру, до подолання громадянського протистояня тощо. Саме Церкви засвідчили авторитетність і легітимність влади, яка опинилася тоді в руках ВР, як єдиного легітимно обраного загальноукраїнського законодавчого органа і який сформував новий уряд, – сказав владика Євстратій.

За словами секретаря Священного Синоду УПЦ КП архієпископа Євстратія, діалог щодо об’єднання Православних Церков Київського та Московського патріархатів в єдину Помісну Церкву фактично не ведеться.

Діалог задекларований, але діалогу, як такого, офіційно нема. Комісії сформовані, проте жодного разу за 4 місяці вони так і не зустрілися. І це бентежить нас і непокоїть. Але ми маємо надію, що так чи інакше, вже з обранням нового предстоятеля УПЦ МП, цей процес розблокується, — зазначив Архієпископ Євстратій

Разом з тим він висловив переконання, що такий діалог неминуче розпочнеться після обрання нового настоятеля УПЦ МП.

Ставлення до діалогу в середовищі УПЦ МП неоднозначне. Тому, хто буде обраний на місце предстоятеля, буде дуже складно обирати шлях діалогу саме зараз, тому що це може його компроментувати в очах тих, хто послідовно виступає за виключно підпорядкування Москві. <...> Але я преконаний, що - так чи інакше - сторони діалогу прийдуть до тієї позиції, яку сформулював в останні роки свого життя митрополит Володимир, — додав він.

 

 Християнський портал КІРІОС, за матеріалами 24 каналу.