Протягом останніх тижнів брати київської спільноти францисканців перебували під постійним тиском групи жителів будинку по вул. Тимошенко, 29, де живуть вони самі й де раз на тиждень звершується Свята Меса.

Жителі багатоповерхівки в одному з районів Києва повстали проти домашніх богослужінь. Дві тамтешні квартири належать ордену францисканців. Орден святого Франциска оселився там ще 15 років тому і за відсутності власного храму (проти якого "протестують" жителі у іншому районі Києва), вони правлять служби в оселі. Закон це не забороняє, а от домовласники, адже будинок кооперативний, вимагають вірян підшукати більш підходяще місце для служби. Таке сусідство з домашньою церквою їм неприйнятно. Тепер вірян зустрічають на вході та розвертають назад. Міліцію при цьому викликають по черзі обидві сторони конфлікту. 

 На дверях багатоповерхівки оголошення: вхід, мовляв, для своїх, живемо в небезпечні часи. Квартира ж, своєю чергою, показують документи святі отці, куплена, приватна власність. До всього є закон України із встановленим переліком місць, де безперешкодно здійснюються богослужіння.