Волинський священик відмовився відспівати 9-річну дівчинку з багатодітної ромської родини. Усе через те, що померла від раку дитина, хрещена була в Київському патріархаті, а батюшка в селі Озеро - з Московського. Щоби відспівати Регіну згорьованим родичам довелося їхати по панотця в сусіднє село.

У селі Озеро Ківецівського району, що на Волині, настоятель Свято-Покровського храму УПЦ МП отець Михайло Журомський відмовився поховати дівчинку, бо та хрещена в УПЦ КП,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Волинь24.

9-річна Регіна Чужук чотири роки хворіла на рак. Померла у неділю, 2 вересня. Мама дівчинки Марта Чужук звернулася до сільського священика з проханням поховати дитину.

Зі слів рідних, той поцікавився, де вона хрещена. Почувши, що дитину хрестили у Луцькому Свято-Троїцькому соборі УПЦ КП (на той момент сім’я проживала в Луцьку) священик відмовився провести обряд поховання. Пояснив це тим, що дитина не там хрещена.

Рідні були шоковані такою звісткою.

Ховатимуть дівчинку у середу, 5 вересня. За ромською традицією, тіло покійної має пробути у хаті дві ночі. Сім’я звернулася до священика із села Тростянець, той погодився поховати дитину.

«Кожній людині, якщо вона знайшла себе в якійсь конфесії, там і повинна бути віддана остання шана. Ми не бюро ритуальних послуг, а церква», – прокоментував ситуацію речник Волинської єпархії УПЦ МП Олег Точинський.

Голова Волинської ОДА Олександр Савченко засудив вчинок священика.

«Гірка ситуація. Я не можу судити священиків – я не їхній суддя, але мені здавалось, що церква – це осередок людяності, добра, інтелігентності. Зустрічатимемось з вищими сановниками, будемо обговорювати ситуацію», – зазначив Олександр Савченко.

«Я таких речей не розумію і не прощаю. Ця подія не залишиться нез’ясованою. Чомусь мені здається, що нам двом з таким священиком не місце на Волині. Якщо ці ритуали не спрямовані на людяність, геть їх з України», – резюмував посадовець.