В Україні релігійна громада може діяти без реєстрації, вона може зібратись та не повідомляти про це владу. Про це в ефірі "Прямого" в ток-шоу "Ехо України" розповів, релігієзнавець народний депутат, Віктор Єленський. "У нас не буде підпільних храмів і не буде підпільних богослужінь. Тому що в Україні релігійна громада може діяти без реєстрації. Вона може зібратися і не повідомляти владу про те, що вона зібралася і що вона проводить богослужіння. Це дуже важливо, і це нас відрізняє від деяких інших країн", - сказав він.

Єленський розповів, що в Україні за роки незалежності ніколи не було заборонених церков, заборонених релігійних організацій. Навіть "Біле братство" в Україні не було заборонено.

"В Росії, ми бачимо, пачками забороняють церкви, в Росії пачками забороняють євангельське служіння, в Росії заборонили "Свідків Ієгови". І вони зараз знаходяться в дуже важкому стані на окупованих територіях і в Криму. В цьому ОРДЛО заборонили баптистів і так далі. Тобто я хочу сказати, що у нас достатньо високий рівень релігійної свободи. І звичайно, що ці всі приписи стосуються релігійних структур, а не рядових віруючих", - пояснив він.