Ріо +20

Католицька та євангельска Церкви звертаються до Саміту з питань охорони довкілля в Ріо-де-Жанейро.

Католицька та євангельська Церкви в Німеччині напередодні Конференції ООН щодо навколишнього середовища «Ріо+20» вимагають зміни тенденції до збалансованого поводження із Землею. У спільній декларації Німецька єпископська конференція і Рада Євангельської Церкви в Німеччині вказують на особливе значення конференції в Ріо-де-Жанейро 1992 року, яка була «сигналом прориву» та вирішально підкріпила програму сталого розвитку.

 

Цьогорічний Саміт з питань охорони довкілля в Ріо-де-Жанейро проходить уже 20-й раз поспіль. Третя конференція з обговорення результатів попередніх зібрань «2Рio+20» (поряд із «Рio+5» 1997 р. в Нью-Йорку та «Рio+10» 2002 р. в Йоганнесбурґу) проходитиме від 20-го до 22-го червня в бразильському місті Ріо-де-Жанейро. Під назвою «Сталий розвиток» глави держав та урядів з усього світу, а також представники політики, цивільного населення, економіки та ЗМІ дискутуватимуть про насущні проблеми в сфері навколишнього середовища, ресурсів і клімату.

Згідно з декларацією Церков, рамки обговорення першої конференці їв Ріо-де-Жанейро суттєво змінилися: зміна клімату та вимирання видів пришвидшилися, а викиди вуглекислого газу за 2011 р. у всьому світі досягли рекордного рівня. Тому конче «необхідна зміна тенденції до сталого розвитку в майбутньому», - як зазначається в декларації, яка звернена особливо до індустріальних країн. «Тому, як Церква, ми закликаємо до того, щоб подаровану нам Богом Землю зберегти для всього створіння».

Обов’язок кожної людини

Об’єднання з питань церковного розвитку (CIDSE) також сподівається на важливі рішення з Ріо-де-Жанейро. На думку його представників, Саміт з питань охорони довкілля повинен сконцентруватися на бідних у світі. Лише таким чином глави держав та урядів могли б прокласти шлях до справедливого і усталеного світу, в якому люди зможуть жити з пошаною до творіння та взаємоповагою, – зазначається в декларації Об’єднання, опублікованій у Брюсселі.

В цій декларації Об’єднання з питань церковного розвитку (CIDSE) вказує на те, що сконцентрованість на найбідніших людях у світі є вкрай необхідною. Багато людей і досі мають недостатньо харчів, води чи енергії, щоб жити у гідності. Силові конфлікти у світі та боротьба за природні ресурси можуть ще посилитися в прийдешніх поколіннях.

У своїй декларації обидві Церкви Німеччини наголошують на тому, що відповідальність за нашу планету все-таки несе кожна окрема людина. «Як християни, ми маємо обов’язок докладати зусилля для того, щоб принцип сталості був міцно вкорінений у суспільних діях та особистому стилі життя». Про це інформує християнський портал КІРІОС, посилаючись на katholisch.de

Переклад: Володимир Мельник