Асоціація місіонерських церков євангельських християн України (АМЦЕХУ) і київська церква «Дім небесного Архітектора» запрошують служителів церков і всіх бажаючих на семінар "Діалог з православ'ям. Говоріть правду з любов'ю, спостерігаючи за собою", який відбудеться в Києві 21-22 квітня.

На семінарі учасники будуть вчитися "краще відстоювати протестантську точку зору на євангельські істини в дискусії з православними віруючими і апологетами, точніше розбиратися в богословських і практичних особливості православної церкви, міркувати над проблемами поділу християн і над шляхами їх подолання, звертати увагу на ті частини протестантської теології і практики, які слід удосконалювати, тобто прислухатися до православної критики".
На семінарі можна задавати питання щодо православ'я і протестантського діалогу з ним. Серед інших тем на семінарі будуть розглядатися особливості вчення про спасіння в православ'ї і в протестантизмі, зокрема питання "Ми вже врятовані або рятуємося? Від чого? Чи буває помилкова впевненість у спасінні?". Також пропонується для обговорення питання, як протестантам "по-біблійному обгрунтувати помилковість поклоніння іконам, святим, символам і т.п. і в чому різниця між поклонінням і шануванням". Про це повідомляє християнський портал КІРІОС, посилаючись на religion.in.ua.

Організатори обіцяють розібрати і інші цікаві теми: "Що таке Церква, коли вона виникла, чи визначаються її межі спадкуванням рукоположеннь, або чимось іншим?", "Що означає принцип Sola Scriptura (тільки Писання)? Чи створила церква Писання і надала йому авторитет, чи навпаки? Чи є якась користь у переказі (традиції)? "," Яке офіційне ставлення православ'я до протестантів? "," Як у світлі Божої істини оцінити такі явища як раціоналізм та індивідуалізм? Що протестантам слід зрозуміти і вдосконалити у зв'язку з цим?"

Викладач на семінарі - один із служителів АМЦЕХУ, магістр теології Андрій Мурзін (Th.M. по міжкультурних дослідженнях).

На одну з сесій буде запрошений православний священик для освітлення певної теми і відповідей на питання учасників.

Організатори обіцяють можливість отримати матеріали семінару в електронному форматі.

Як повідомили організатори семінару, ідея його проведення виходить з того, що протестанти не завжди можуть аргументовано і з любов'ю вести діалог із православ'ям. Наприклад, деякі з них з утрудненням можуть відповісти на питання "Як відповідати на закид про «апостольську спадкоємності»?", "Чому неприйнятно звернення до померлих навіть за «молитовною підтримкою»?", "Освячення і обоження - це одне й те саме? " і т.д.

Крім того, існують переходи з євангельських церков у православ'я. На семінарі передбачається обговорити деякі причини таких розчарувань, зокрема мова йтиме про "незатвердження у істині, надмірній ідеалізації своєї конфесії".

Учасники семінару будуть вчитися ефективніше благовістити номінальним «православним» і застосовувати принцип «Для всіх я був усім, щоб врятувати принаймні деяких... для євангелія...» в країні, де більшість співвітчизників вважають себе православними.

Організатори заходу вважають, що євангельському християнству є в чому вдосконалюватися. "Необхідний чесний аналіз тенденцій західного християнства у світлі Біблії, і східного християнства. «Залізо гострить залізо, а людина лице свого друга»", - нагадує магістр теології Андрій Мурзін. На його думку, розділення і навіть ворожнеча - гріх і ганьба християнства. Адже досить часто можна чути докір від світу: «Ви спочатку між собою розберіться». Про це ж говорить заповідь Христа: «По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою».

Чи можна скільки-небудь наблизитися до досягнення єдності між християнами різних конфесій? Це питання червоною ниткою проходитиме через весь семінар.