Глава УГКЦ Святослав Шевчук - про діалог з православними

Діалог повинен відбуватися, в першу чергу, в Україні

Блаженніший Святослав

Я хочу діалогу з Московським Патріархатом, - заявив глава Української Греко-Католицької Церкви в інтерв'ю для італійського видання "Іl Regno". Владика Святослав (Шевчук) уже більше року є Верховним архієпископом Києво-Галицьким. Він зазначив, що існує листування, але до цих пір не відбувалося прямих зустрічей з представниками Московського Патріархату. "Ще не почався серйозний діалог у зв'язку з існуючими проблемами, - зазначив архієпископ Шевчук. - Я готовий до діалогу, і навіть думаю, що ми потребуємо процесу примирення з Російською Православною Церквою".

 

Як нагадав український ієрарх, протягом 20 років пропагується думка, що греко-католики нібито є перешкодою до зустрічі Папи Римського і Патріарха Московського.

"Нам не вдалося поки що обмінятися думками на тему історичної правди і пастирської реальності, - сказав Блаженніший. - Діалог повинен відбуватися, в першу чергу, в Україні. Моїм природним співрозмовником міг би стати Митрополит Київський і всієї України Української Православної Церкви Московського Патріархату. З цією Церквою ми маємо регулярні контакти на рівнях соціальних та екуменічних.

Якби Московський Патріархат дозволив їм говорити з нами і від його імені, діалог міг би стати більш простим і більш конструктивним", - заявив глава українських греко-католиків.

Про це повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на  Радіо Ватикан

Хорватія море 2020 ціна