Протоієрей Микола Данилевич:  дуже складні часи наступаютьЗаступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків (ОВЦС) Української Православної Церкви Московсько Патріархату (УПЦ МП) протоієрей Микола Данилевич пропонує скликати Собор від пристателів місцевих православних церков після рішення патріарха Константинопольського Варфоломії про підготовку автокефалії Церкви в Україні.

 «Я думаю, що зараз, на глобальному рівні, такий час, щоб Предстоятелі Церков збиралися на Собор, займалися вирішенням цих питань, тому що дуже складні часи наступають. При цьому ці часи створюємо ми самі себе, вірніше, не ми, а деякі наші брати », - сказав Данилевич в інтерв'ю, текст якого опубліковано на сайті УПЦ МП.

Він зазначив, що «раніше Константинопольська церква була величезною, а зараз - 2,5 тисяч греків проживають в Константинополі, пару сотень по всій Туреччині». «Але, як бачимо, є, я б сказав, слабкості у Константинопольського патріархату, які він зараз демонструє. Якщо б він хотів вирішити питання "расколу"- будь ласка, будемо говорити, спілкуватися. Але не можна робити це "топорно": вирішуючи маленьке питання української розколу, порождуючи великі проблеми в усьому вселенському православ'ї. Це неправильно », - заявив Данилевич.

Він також закликав православних християн посилити молитви за патріархів Варфоломея та Кирила.

 «Думаю, надо тепер умножити молитви за патріарха Варфоломії та за патріарха Кирила, щоб Господь врозумив їх і подав їм соломонову мудрость вирішити ті проблеми, які є. Якщо вони вирішать ці проблеми то війдуть в історію як великі патріархи. Якщо ж це не вирішиться і патріарх Варфоломе дійде до кінця, це не зробить чесності ні йому, ні нам », - підписав заступник голови ОВЦС.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, в минулу п'ятницю Константинопольський патріархат повідомив, що "в рамках підготовки до надання автокефалиї православної церкви в Україні" призначив своїх екзархів у Києві. Це рішення засудили в Московському патріархаті, назвавши його вторгненням на канонічну територію іншої церкви. Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату Метрополіт Ілларіон заявив, що Московський патріархат розірве євхаристичне спілкування з Константинопольським патріархатом у разі надання нею автокефалії українській Церкві.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest.