християни протестуютьЄгипетські християни не стануть платити подушний податок - джизью, введення якого вимагають прийшлі до влади салафіти, заявив коптський католицький єпископ Юхан Голта в передачі «Masr al-Jadida» («Новий Єгипет») на єгипетському телебаченні. Як повідомляє християнський портал Кіріос з посиланням на Седмицю та kipa / apic, це стало відповіддю на вимоги радикальних ісламістів, згідно з якими християни повинні або платити джизью, як це пропонує древній ісламський порядок, або покинути країну.

Єпископ Юхан заявив: «Ми відмовляємося, навіть якщо це загрожує мучеництвом». Якщо ісламістська більшість в єгипетському парламенті дійсно введе цей закон, християни мають намір звернутися за допомогою до фахівців університету Аль-Азхар і помірних мусульманам, заявив єпископ.

Джизья - подушний щорічний податок, що стягується в ісламських державах з усіх немусульман чоловічої статі, за винятком ченців. Справляння джизьї грунтується, насамперед, на Корані (9:29): «Боріться з тими, хто не вірує в Аллаха і Останній День, і не вважає забороненим те, що не дозволено Аллахом і посланником Його, і з тими з людей Писання ( Святого), хто істини релігії (Аллаха) не визнав. (Боріться з ними) до тих пір, поки вони вам дань платити не стануть своєю власною рукою, в смиренні покірному». Джизья звільняє немусульман від двох обов'язків, покладених на мусульман: захисту країни і податку закят, який виплачують багаті мусульмани протягом року.

У XIX в. джизья в Єгипті була скасована.