Релігійні групи Шотландії проводять компанію з блокування пропозиції шотландського уряду легалізувати одностатеві «шлюби». Більше 70 найбільших Євангелічних церков Шотландії підписали лист, що засуджує запропоновані нововведення.

Звернення церков говорить: «Перегляд поняття шлюбу не відноситься до питання про рівність і справедливість, як це хочуть представити ті, хто закликає до змін. Рівність не означає відсутності відмінностей, але має на увазі різноманітність.

 

У документі шотландського уряду чітко вказано, що гомосексуальні пари вже мають повне право на громадянське співжиття. Наше головне занепокоєння полягає в тому, що шотландське суспільство почне деградувати, якщо переглянуть існуюче традиційне поняття шлюбу. Шлюб є фундаментом, на якому ґрунтується безліч цінностей. Неможливо настільки радикально поміняти визначення шлюбного союзу, без катастрофічних наслідків в нашому суспільстві. Незважаючи на те, що громадянське співжиття гомосексуалістів дає їм рівні права з зареєстрованої гетеросексуальної пари, в традиційному сенсі визнати це браком неможливо. Шотландський уряд ж ставить питання про легалізацію релігійної шлюбної церемонії для одностатевих пар нарівні з цивільною офіційною реєстрацією шлюбу ».

Пастор Давид Маккарті з Єпископальної церкви св. Сили заявив в інтерв'ю Scotsman: «У традиційному шлюбі народжуються діти у повноцінній родині, отримують необхідне виховання батька і матері, чого немає в одностатевих «шлюбах»».

До протесту проти нововведень приєдналися представники мусульманських громад Шотландії, які пригрозили відмовити в підтримці Шотландської Національної партії (SNP), у разі якщо в поняття шлюбу будуть включені гомосексуальні союзи, передає  християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю та Tnt magazine..

Салах Бельтагу, з Мусульманського ради Шотландії заявив: «В цілому, на даний момент підтримка SNP з боку ісламського співтовариства досить стійка, однак якщо таке станеться, все може змінитися. Кілька років тому, лейбористи мали більшість голосів, проте після вторгнення до Іраку, вони втратили підтримку, тому ми бачимо, що якесь одине питання може змінити кардинально ситуацію ». «Все наше співтовариство як один вважає, що визначення поняття сім'ї не повинно змінюватися. Сім'я - це чоловік, жінка і діти », - додав Бельтагу.

У той час, розпочато кампанію з пропаганди т.зв. «Рівного шлюбу». Її ініціаторами було зібрано близько 18 000 голосів на користь легалізації одностатевих «шлюбів». Офіційний сайт групи содомітів закликає аудиторію «скасувати заборону на одностатеві шлюби в Шотландії» і «діяти прямо зараз».

За повідомленням BBC, заступник першого міністра Шотландії Ніколас Сторджіон заявив, що всі думки з даного питання будуть розглянуті, однак додав, що міністри «схиляються до підтримки ініціативи» щодо введення одностатевих «шлюбів».