Голова Верховної Ради України Володимир Литвин наголосив, що сьогодні «Церкви перетворилися в політичні партії». Про це він сказав в ефірі «Шустер Live», відповідаючи на запитання щодо протистояння, до якого підключилися й українські політики, про наділення деякими новими повноваженнями уряду України. Й, зокрема, передачі Почаївської та Києво-Печерської лаври релігійним організаціям у власність.

Він повідомив, що ознайомився з листом керівництва УПЦ КП щодо цього питання.

В.Литвин також сказав, що «лідери Церков повинні перейматися тим, як об'єднати Церкви України»; «їх можна і потрібно об'єднати на канонах церковних, на добровільній згоді ієрархів Церков і, зрозуміло, пастви». Він підкреслив, що сьогодні «деякі конфесії нагадують політичні партії, які в той чи інший момент моляться, і разом з тим посилюють розкол суспільства».

Голова ВРУ наголосив, що потрібно відкласти розгляд у парламенті України законопроектів, які «є дискутивними, які розколюють політикум, які розпалюють українське суспільство». Про це Християнський портал КІРІОС повідомляє з посиланням на інформаційний портал "Богословська освіта і наука в Україні".

За його словами, «у нас не виникає проблем, коли кажуть, що треба передати щось, ну, скажімо, іншим конфесіям; а корінь проблеми полягає якраз у тому, що тут є УПЦ Московського Патріархату, і йде боротьба між депутатами, хто заручиться підтримкою тієї чи іншої конфесії перед виборами»

Як відомо, 12 січня у ВРУ було зареєстровано законопроект №9690, в якому 6 депутатів з фракцій та груп парламентської більшості запропонували вилучити з «Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», три великі об'єкти, які зараз знаходяться в користуванні Православної Церкви Московського Патріархату: Києво-Печерську Лавру, Почаївську Лавру і Богоявленський монастир (м. Кременець), і уповноважити Кабмін передавати ці об'єкти культурної спадщини національного значення в безплатне користування або у власність.