Любомир Гузар

Роблячи підсумок 2011 року  Блаженніший Любомир (Гузар) зауважив першочергово важливість зміни проводу в Церкві, тобто сам факт цієї зміни, інформує християнський портал КІРІОС.

Другий пункт – це спосіб зміни, каже Блаженніший Любомир: «Покійний Патріарх Йосиф на початку 60-х років підняв проблематику становлення патріаршого устрою для нашої церкви. І мені здається, що за цих 50 років ми зробили дуже багато.

 

Блаженніший Святослав недавно підкреслив той факт, наскільки ми, наш єпископат, наша церква, митрополії, екзархати почувають себе одною церквою. "Без цього не може бути патріархату.  Те поняття про патріархат, що ми мали 50 років тому, було неправильне. Воно було дуже узагальнене, можна сказати – політичне. Сьогодні ж, після такого довготривалого процесу ми прийшли до того, що ми маємо порозуміння, єдність Церкви по цілій землі. Я вважаю, що те, що сталося протягом цього року є доказом «дозрівання» нашої Церкви.

Для мене також досить важливим моментом, і я б сказав, завершенням цього року є спільний заклик предстоятелів трьох церков. Головним є те, що ми зрушили з місця. Тепер проходить процес мирного але відважного дійства, щоб зорганізувати громадянське суспільство. Оце основні речі, що сталися,  які я можу виділити в цьому році."

Нагадаємо, в суботу 17 грудня Блаженніший Любомир (Гузар) зустрівся  католиками-медійниками в Києві.

Хорватія на море