Церковний скандал

Церковний скандал

20:32 - 19/02/2019 | Новини і сюжети
Перегляди: 107
Читати більше новин
Щоб духом прийти до храму

Щоб духом прийти до храму

Сьогодні наша Церква відзначає свято Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Роздумуючи про цю…
Cвяті Отці про приязнь – дружбу

Cвяті Отці про приязнь – дружбу

Якби мене хтось запитав: що ліпше в житті понад усе, то я відповів би: дружба ! А кого з друзів треба більше…
Святі Отці про покору

Святі Отці про покору

Раз назавжди скажи собі в душі, що ти з усіх людей останній, найбільший грішник, що як чужого жебрака з…
Cвяті Отці про навернення - покаяння

Cвяті Отці про навернення - покаяння

Сьогодні пора покаяння, завтра - нагороди; сьогодні час праці, завтра - заплати. Сьогодні Бог є помічником…


У своїй статті про Віфлеєм я лише кількома словами згадала про Молочну печеру, що знаходиться недалечко від церкви Різдва Христового. Насправді ж, ця святиня потребує більш докладного висвітлення, оскільки є надзвичайно важливою для християн-паломників, що сотнями прибувають кожного дня до цього святого міста. До речі, шанують цю печеру і мусульмани.

Чим же викликана така значна повага до невеличкої печерки?

 

За переказом, саме тут переховувалось Святе Сімейство від воїнів царя Ірода під час масового знищення немовлят. У цій печері їм довелося прожити майже сорок днів. Одного разу, коли Матір Божа збиралася годувати груддю маленького Ісусика, кілька крапель молока бризнули на великий камінь. Темна каменюка відразу ж вся стала молочно-білого кольору.

І християни, і мусульмани надзвичайно шанують ці «краплинки молока Богородиці» - часточки білого пористого каменю, і вважають їх чудотворними. Зокрема, вірять, що вони допомагають збільшити кількість грудного молока у породілль, а також сприяють зачаттю довгоочікуваної дитинки.  До речі, надзвичайно сприятливо вважається мати вдома  ікону Божої Матері «Годувальниці» - за повір’ям, у цьому домі ніколи не відчують голоду.

Довести науково забарвлення «молочного» каменя поки що не вдалося нікому. Всі будинки, що знаходяться поруч, були зведені зі світло-коричневого каменю, котрий добувається в цих місцях, і лише цей один у печері відзначається незвичайною білизною.
Над печерою у V столітті  було зведено храм, який згодом, як і багато інших у святих місцях, було зруйновано.  У 1871 році на місці зруйнованого храму було зведено францисканську церкву, в якій збережено мозаїчні фрагменти зі старого храму.

Ірина ЗАКЛІНСЬКА

Вхід/Вихід

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ